Amphenol Aerospace Operations TVS07RF-11-2SD-LC
TVS07RF-11-2SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RF-11-2SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 2C 2#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RF-11-2SD-LC.pdf
Availability of TVS07RF-11-2SD-LC
QUANTITY
TVS07RF-11-2SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RF-11-2SD-LC
Internal Part NumberEIS-TVS07RF-11-2SD-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RF-11-2SD-LC
Related LinksTVS07RF-, TVS07RF-11-2SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RF-11-2SD-LC Details Description
Related parts for TVS07RF-11-2SD-LC
MOD PWR INLET STD FILTER 6A PNL datasheet.pdf
VARISTOR 180V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV NP0 1825 datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 1.1A 160 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 261 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1200V 132A DPAK datasheet.pdf
CTV 26C 26#20 PIN PLUG datasheet.pdf
3300UF 10V 16X25MM 125C 4000H datasheet.pdf