Amphenol Aerospace Operations TVS07RF-15-18HE-LC
TVS07RF-15-18HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RF-15-18HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RF-15-18HE-LC.pdf
Availability of TVS07RF-15-18HE-LC
QUANTITY
TVS07RF-15-18HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RF-15-18HE-LC
Internal Part NumberEIS-TVS07RF-15-18HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RF-15-18HE-LC
Related LinksTVS07RF-1, TVS07RF-15-18HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RF-15-18HE-LC Details Description
Related parts for TVS07RF-15-18HE-LC
IC POT DIG DUAL 1K 8BIT 14SOIC datasheet.pdf
SCREWDRIVER POZIDRIV #0 5.71" datasheet.pdf
MCU 8BIT 8032 256KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
Crystal 29.4912MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
BLZ 5.00/21/90F SN BK datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP PTFE 5.6PF 0.5PF 300V SMD datasheet.pdf