Amphenol Aerospace Operations TVS07RF-17-26P
TVS07RF-17-26P picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RF-17-26P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 26C 26#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RF-17-26P.pdf
Availability of TVS07RF-17-26P
QUANTITY
TVS07RF-17-26P Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RF-17-26P
Internal Part NumberEIS-TVS07RF-17-26P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RF-17-26P
Related LinksTVS07RF, TVS07RF-17-26P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RF-17-26P Details Description
Related parts for TVS07RF-17-26P
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
HEADER 38POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 20COND 24AWG 500' datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
RES 150K OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf