Amphenol Aerospace Operations TVS07RF-19-28HC-LC
TVS07RF-19-28HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RF-19-28HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RF-19-28HC-LC.pdf
Availability of TVS07RF-19-28HC-LC
QUANTITY
TVS07RF-19-28HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RF-19-28HC-LC
Internal Part NumberEIS-TVS07RF-19-28HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RF-19-28HC-LC
Related LinksTVS07RF-1, TVS07RF-19-28HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RF-19-28HC-LC Details Description
Related parts for TVS07RF-19-28HC-LC
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.1A 28 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT /PGS 6CKT datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 575MA 300 MOHM datasheet.pdf
SNSW 0.1A PCB-90D-ASYM NONE datasheet.pdf
THERMAL CONDUCTOR datasheet.pdf
OSCILLATOR SO 106.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf