Amphenol Aerospace Operations TVS07RF-25-19BA
TVS07RF-25-19BA picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RF-25-19BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#12 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RF-25-19BA.pdf
Availability of TVS07RF-25-19BA
QUANTITY
TVS07RF-25-19BA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RF-25-19BA
Internal Part NumberEIS-TVS07RF-25-19BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RF-25-19BA
Related LinksTVS07RF, TVS07RF-25-19BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RF-25-19BA Details Description
Related parts for TVS07RF-25-19BA
TRIAC 400V 15A TO220 datasheet.pdf
RELAY REED DPST 500MA 5V datasheet.pdf
RES SMD 2.87KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONTAINER COND ROUND W/LID 2.38" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRAIGHT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf