Amphenol Aerospace Operations TVS07RK-15-15PA
TVS07RK-15-15PA picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RK-15-15PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RK-15-15PA.pdf
Availability of TVS07RK-15-15PA
QUANTITY
TVS07RK-15-15PA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RK-15-15PA
Internal Part NumberEIS-TVS07RK-15-15PA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RK-15-15PA
Related LinksTVS07RK, TVS07RK-15-15PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RK-15-15PA Details Description
Related parts for TVS07RK-15-15PA
RES SMD 2.74 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC CBL DVR DUAL HD/SD 25-UARRAY datasheet.pdf
16P MTA156 ASSY 24AWG WHT LF datasheet.pdf
PANEL MOUNT ASSEMBLY RED, 8.5MM datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION SPDT .1A datasheet.pdf
RES 124 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 13POS 1MM R/A datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf