Amphenol Aerospace Operations TVS07RK-15-19HN
TVS07RK-15-19HN picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RK-15-19HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 19C 19#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RK-15-19HN.pdf
Availability of TVS07RK-15-19HN
QUANTITY
TVS07RK-15-19HN Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RK-15-19HN
Internal Part NumberEIS-TVS07RK-15-19HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RK-15-19HN
Related LinksTVS07RK, TVS07RK-15-19HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RK-15-19HN Details Description
Related parts for TVS07RK-15-19HN
RES SMD 1.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC TUNER CAR RADIO 80LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 5W datasheet.pdf
HOLESAW VARIABLE PITCH datasheet.pdf
IC REG BUCK datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf