Amphenol Aerospace Operations TVS07RK-21-11JE-LC
TVS07RK-21-11JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RK-21-11JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#12 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RK-21-11JE-LC.pdf
Availability of TVS07RK-21-11JE-LC
QUANTITY
TVS07RK-21-11JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RK-21-11JE-LC
Internal Part NumberEIS-TVS07RK-21-11JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RK-21-11JE-LC
Related LinksTVS07RK-2, TVS07RK-21-11JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RK-21-11JE-LC Details Description
Related parts for TVS07RK-21-11JE-LC
BACKSHELL DB9 CLAM TYPE YELLOW datasheet.pdf
SWITCH DIP HALF PITCH 8POS 24V datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.866 OHM 1% 2W 4527 datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ TRPL 20TSSOP datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 300A datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 15ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf