Amphenol Aerospace Operations TVS07RK-21-35PE
TVS07RK-21-35PE picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RK-21-35PE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 79C 79#22D PIN J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RK-21-35PE.pdf
Availability of TVS07RK-21-35PE
QUANTITY
TVS07RK-21-35PE Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RK-21-35PE
Internal Part NumberEIS-TVS07RK-21-35PE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RK-21-35PE
Related LinksTVS07RK, TVS07RK-21-35PE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RK-21-35PE Details Description
Related parts for TVS07RK-21-35PE
CAP FILM 2200PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX 5V RS232 LP CAPS 28SOIC datasheet.pdf
IC USB SWITCH QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 392 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf