Amphenol Aerospace Operations TVS07RK-25-19PA
TVS07RK-25-19PA picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RK-25-19PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 19C 19#12 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RK-25-19PA.pdf
Availability of TVS07RK-25-19PA
QUANTITY
TVS07RK-25-19PA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RK-25-19PA
Internal Part NumberEIS-TVS07RK-25-19PA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RK-25-19PA
Related LinksTVS07RK, TVS07RK-25-19PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RK-25-19PA Details Description
Related parts for TVS07RK-25-19PA
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 44SO datasheet.pdf
IC FPGA 331 I/O 484UBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 44000UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf