Amphenol Aerospace Operations TVS07RS-15-19BD
TVS07RS-15-19BD picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RS-15-19BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RS-15-19BD.pdf
Availability of TVS07RS-15-19BD
QUANTITY
TVS07RS-15-19BD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RS-15-19BD
Internal Part NumberEIS-TVS07RS-15-19BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RS-15-19BD
Related LinksTVS07RS, TVS07RS-15-19BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RS-15-19BD Details Description
Related parts for TVS07RS-15-19BD
BARBED FASTENR 0.768 500/2PC SET datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.24UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER PA 15POS SIDE SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf