Amphenol Aerospace Operations TVS07RS-15-19HD
TVS07RS-15-19HD picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RS-15-19HD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 19C 19#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RS-15-19HD.pdf
Availability of TVS07RS-15-19HD
QUANTITY
TVS07RS-15-19HD Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RS-15-19HD
Internal Part NumberEIS-TVS07RS-15-19HD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RS-15-19HD
Related LinksTVS07RS, TVS07RS-15-19HD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RS-15-19HD Details Description
Related parts for TVS07RS-15-19HD
CONN RECEPT HOUSING 10POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN HDR PIN 80POS R/A TIN LEAD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 4.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.010" (0.25mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS 45DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf