Amphenol Aerospace Operations TVS07RS-23-55JN-LC
TVS07RS-23-55JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RS-23-55JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 55C 55#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RS-23-55JN-LC.pdf
Availability of TVS07RS-23-55JN-LC
QUANTITY
TVS07RS-23-55JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RS-23-55JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVS07RS-23-55JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RS-23-55JN-LC
Related LinksTVS07RS-2, TVS07RS-23-55JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RS-23-55JN-LC Details Description
Related parts for TVS07RS-23-55JN-LC
RES SMD 137K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
RES SMD 6.49 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
IC DAC 12-BIT OCTAL 16-MSOP datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LVL RED/RED DIFF datasheet.pdf
IC FPGA 268 I/O 388BGA datasheet.pdf
CONN RING NON-INSUL 6AWG #1/2 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 124MA 5.2 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT PIN datasheet.pdf