Infineon Technologies TVS3V3L4U E6327
TVS3V3L4U E6327 picture photo
Mfg. Part Number
TVS3V3L4U E6327
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 3.3VWM 7.7VC SC74
Datasheet Download
TVS3V3L4U E6327.pdf
Availability of TVS3V3L4U E6327
QUANTITY
TVS3V3L4U E6327 Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS3V3L4U E6327
Internal Part NumberEIS-TVS3V3L4U E6327
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingRecyclable Glass Carrier 14/Oct/2014
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels4
Bidirectional Channels2
Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp7.7V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)20A (8/20µs)
Power - Peak Pulse-
Power Line ProtectionNo
ApplicationsEthernet
Capacitance @ Frequency2pF @ 1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74, SOT-457
Supplier Device PackageSC-74
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS3V3L4U E6327
Related LinksTVS3V3L, TVS3V3L4U E6327 Datasheet, Infineon Technologies Distributor
TVS3V3L4U E6327 Details Description
Related parts for TVS3V3L4U E6327
IC SRAM 4MBIT 15NS 36SOJ datasheet.pdf
EDGECARD 132POS .050 SLD W/POSTS datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS .100 26-30 GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 100MW VMD3 datasheet.pdf
RES FUSE 75 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
PNL MNT BLUE 20MA W/WIRE: 12" datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2.54MM TH datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf