AVX Corporation TWCB226K100CCYZ0000
TWCB226K100CCYZ0000 picture photo
Mfg. Part Number
TWCB226K100CCYZ0000
Brief Description
CAP TANT 22UF 100V AXIAL
Datasheet Download
TWCB226K100CCYZ0000.pdf
Availability of TWCB226K100CCYZ0000
QUANTITY
TWCB226K100CCYZ0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TWCB226K100CCYZ0000
Internal Part NumberEIS-TWCB226K100CCYZ0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
PackagingTray
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)4.52 Ohm
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.300 Hrs @ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TWCB226K100CCYZ0000
Related LinksTWCB226K1, TWCB226K100CCYZ0000 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TWCB226K100CCYZ0000 Details Description
Related parts for TWCB226K100CCYZ0000
FIXED IND 47UH 4.45A 34 MOHM TH datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 33 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64FLGA datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
CB BTS Y MARK BRS 8 ASY datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 3528 datasheet.pdf