Techflex TWN2.25SV50
TWN2.25SV50 picture photo
Mfg. Part Number
TWN2.25SV50
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
THERMASHIELD WRAP 2.25" SLV 50'
Datasheet Download
TWN2.25SV50.pdf
Availability of TWN2.25SV50
QUANTITY
TWN2.25SV50 Order Process
Ship out your order
Specifications of TWN2.25SV50
Internal Part NumberEIS-TWN2.25SV50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesThermashield
TypeSelf Wrap (Split Flexible Tube)
Diameter2.250" (57.15mm)
Diameter - Maximum-
Length50' (15.24m)
MaterialFiberglass, Aluminized
FeaturesAbrasion Resistant, Adhesive Strip, High Temperature
ColorSilver
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TWN2.25SV50
Related LinksTWN2., TWN2.25SV50 Datasheet, Techflex Distributor
TWN2.25SV50 Details Description
Related parts for TWN2.25SV50
IC LVDS DIFF LINE DRVR SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 0.24 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 34POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
RES 4K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf