TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TX18AB45-2822
TX18AB45-2822 picture photo
Mfg. Part Number
TX18AB45-2822
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE
Datasheet Download
TX18AB45-2822.pdf
Availability of TX18AB45-2822
QUANTITY
TX18AB45-2822 Order Process
Ship out your order
Specifications of TX18AB45-2822
Internal Part NumberEIS-TX18AB45-2822
Cable Opening-
Diameter - Outside1.913" (48.60mm)
Shell Size - Insert28
Thread Size1 5/8-18 UNEF
Cable Exit45°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TX18AB45-2822
TX18AB45-2822 Details Description
Related parts for TX18AB45-2822
CONN HEADR BRKWAY .100 18POS STR datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 200V NP0 2220 datasheet.pdf
BOARD FOR P89LPC952FA 44-PLCC datasheet.pdf
CAP CER 390PF 1KV U2J 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
DRIVER FOR VARIOUS DEMO BOARDS V datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ H/LV-CMOS SMD datasheet.pdf