JAE Electronics TX20A-68R-D2LT1-A1E
TX20A-68R-D2LT1-A1E picture photo
Mfg. Part Number
TX20A-68R-D2LT1-A1E
Brief Description
CONN RCPT 1.27MM 68POS R/A
Datasheet Download
TX20A-68R-D2LT1-A1E.pdf
Availability of TX20A-68R-D2LT1-A1E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TX20A-68R-D2LT1-A1E Order Process
Ship out your order
Specifications of TX20A-68R-D2LT1-A1E
Internal Part NumberEIS-TX20A-68R-D2LT1-A1E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
Connector TypeReceptacle
Number of Positions68
Number of Rows2
Mounting TypePanel Mount, Through Hole, Right Angle
TerminationSolder
Flange FeatureHollow, Unthreaded
Type-
FeaturesShielded
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TX20A-68R-D2LT1-A1E
Related LinksTX20A-68R, TX20A-68R-D2LT1-A1E Datasheet, JAE Electronics Distributor
TX20A-68R-D2LT1-A1E Details Description
Related parts for TX20A-68R-D2LT1-A1E
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 12POS .100 SRT AU datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
SL-SMT5.08/02/270GH 1.5 BK BX datasheet.pdf
CONN ASSY HDR TINMAN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
OSC PROGRAMMABLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW SOT323 datasheet.pdf