JAE Electronics TX24-80R-12ST-E1E
TX24-80R-12ST-E1E picture photo
Mfg. Part Number
TX24-80R-12ST-E1E
Brief Description
CONN RCPT 1.27MM 80POS GOLD PCB
Datasheet Download
TX24-80R-12ST-E1E.pdf
Availability of TX24-80R-12ST-E1E
QUANTITY
TX24-80R-12ST-E1E Order Process
Ship out your order
Specifications of TX24-80R-12ST-E1E
Internal Part NumberEIS-TX24-80R-12ST-E1E
Standard Package36
Number of Positions80
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Lock
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights18mm, 20mm, 24mm
Height Above Board0.642" (16.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TX24-80R-12ST-E1E
Related LinksTX24-80R, TX24-80R-12ST-E1E Datasheet, JAE Electronics Distributor
TX24-80R-12ST-E1E Details Description
Related parts for TX24-80R-12ST-E1E
IC SIGNAL COND STRAIN GAUGE 28DI datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 556 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CABLE MARKER 1/4 IN PRINTABLE datasheet.pdf
AUTO SYNCHRONIZER datasheet.pdf
DIGITAL ISO 5KV 2CH GEN PURP SOIC-16 pins NEW ARRIVAL STOCKS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 500 OHM 8SOIC datasheet.pdf
XNT 1LX SOLDERING TIP 0.2MM datasheet.pdf