TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TX40AB45-1004
TX40AB45-1004 picture photo
Mfg. Part Number
TX40AB45-1004
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B OLIVE
Datasheet Download
TX40AB45-1004.pdf
Availability of TX40AB45-1004
QUANTITY
TX40AB45-1004 Order Process
Ship out your order
Specifications of TX40AB45-1004
Internal Part NumberEIS-TX40AB45-1004
Cable Opening-
Diameter - Outside0.827" (21.00mm)
Shell Size - Insert11, B
Thread SizeM15x1
Cable Exit45°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TX40AB45-1004
TX40AB45-1004 Details Description
Related parts for TX40AB45-1004
DIODE GEN PURP 1KV 20A D2PAK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90MHZ 8SO datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 32-QFN datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 32 SOLID STATE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 453 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf