TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TX54AB90-2408-CS2476
TX54AB90-2408-CS2476 picture photo
Mfg. Part Number
TX54AB90-2408-CS2476
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE
Datasheet Download
TX54AB90-2408-CS2476.pdf
Availability of TX54AB90-2408-CS2476
QUANTITY
TX54AB90-2408-CS2476 Order Process
Ship out your order
Specifications of TX54AB90-2408-CS2476
Internal Part NumberEIS-TX54AB90-2408-CS2476
Cable Opening-
Diameter - Outside1.590" (40.39mm)
Shell Size - Insert24
Thread Size1 7/16-18 UNEF
Cable Exit90°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TX54AB90-2408-CS2476
TX54AB90-2408-CS2476 Details Description
Related parts for TX54AB90-2408-CS2476
CONN 20PS 2MM HEADER R/A DL GOLD datasheet.pdf
IC OP-AMP VIDEO HI-SPD SNGL 8DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 9V datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 2W MELF datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 GRN,YLW,GRN,YLW datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
MICRO 21 M 96" RBW JACKP datasheet.pdf