Cornell Dubilier Electronics TXA107M030P1G
TXA107M030P1G picture photo
Mfg. Part Number
TXA107M030P1G
Brief Description
CAP TANT 100UF 30V 20% AXIAL
Datasheet Download
TXA107M030P1G.pdf
Availability of TXA107M030P1G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TXA107M030P1G Order Process
Ship out your order
Specifications of TXA107M030P1G
Internal Part NumberEIS-TXA107M030P1G
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated30V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)