TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR21AB45-2014AI
TXR21AB45-2014AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR21AB45-2014AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20 OLIVE
Datasheet Download
TXR21AB45-2014AI.pdf
Availability of TXR21AB45-2014AI
QUANTITY
TXR21AB45-2014AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR21AB45-2014AI
Internal Part NumberEIS-TXR21AB45-2014AI
Cable Opening-
Diameter - Outside1.478" (37.55mm)
Shell Size - Insert20
Thread Size1 3/16-18 UNEF
Cable Exit45°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR21AB45-2014AI
TXR21AB45-2014AI Details Description
Related parts for TXR21AB45-2014AI
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSHRK KIT RFL 5/16" BLK 18 PC datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 2MM IDC 3POS 24-26AWG datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
CONN TERM BLK 21POS 3.5MM R/A BK datasheet.pdf
CABLE 6COND 14AWG BLACK 250' datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.5NS 484FPBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 25V JB 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 161.133MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 110POS SMD datasheet.pdf