TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR32AB45-3622AI2-CS2514
TXR32AB45-3622AI2-CS2514 picture photo
Mfg. Part Number
TXR32AB45-3622AI2-CS2514
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 36 OLIVE
Datasheet Download
TXR32AB45-3622AI2-CS2514.pdf
Availability of TXR32AB45-3622AI2-CS2514
QUANTITY
TXR32AB45-3622AI2-CS2514 Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR32AB45-3622AI2-CS2514
Internal Part NumberEIS-TXR32AB45-3622AI2-CS2514
Cable Opening-
Diameter - Outside2.819" (71.60mm)
Shell Size - Insert36
Thread Size2 5/16-16 UNS
Cable Exit45°
Ingress Protection-
Includes6 pcs - 1 Backshell, 1 Braid, 1 O-Ring, 2 Screws, 1 Tinel Ring
Material Flammability Rating-
For Use With/Related ProductsMIL-DTL-22992 Connectors
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR32AB45-3622AI2-CS2514
TXR32AB45-3622AI2-CS2514 Details Description
Related parts for TXR32AB45-3622AI2-CS2514
IC OPAMP TRANSIMP 2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 4-40 BRASS 3/8" datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 4.5A (Switch) Backlight 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC RELAY PHOTOVO 100V 550MA 8DIP datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 824-896MHZ 1/4W TN datasheet.pdf
DIODE MODULE 45V 200A 2TOWER datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf