TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40AB00-1410AIJ
TXR40AB00-1410AIJ picture photo
Mfg. Part Number
TXR40AB00-1410AIJ
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 15D OLIVE
Datasheet Download
TXR40AB00-1410AIJ.pdf
Availability of TXR40AB00-1410AIJ
QUANTITY
TXR40AB00-1410AIJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40AB00-1410AIJ
Internal Part NumberEIS-TXR40AB00-1410AIJ
Cable Opening-
Diameter - Outside1.142" (29.00mm)
Shell Size - Insert15, D
Thread SizeM22x1
ColorOlive Drab
FeaturesChain Attachment, Tinel Lock
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40AB00-1410AIJ
TXR40AB00-1410AIJ Details Description
Related parts for TXR40AB00-1410AIJ
RES 225 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 220V datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND ORANGE datasheet.pdf
CABLE 28AWG 300MM RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
T3009, 3NC, FLAT ACT datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 3W DO214AC datasheet.pdf