TE Connectivity Raychem Cable Protection TXR40AB90-1814BI
TXR40AB90-1814BI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40AB90-1814BI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE
Datasheet Download
TXR40AB90-1814BI.pdf
Availability of TXR40AB90-1814BI
QUANTITY
TXR40AB90-1814BI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40AB90-1814BI
Internal Part NumberEIS-TXR40AB90-1814BI
Cable Opening-
Diameter - Outside1.398" (35.50mm)
Shell Size - Insert19, F
Thread SizeM28x1
Cable Exit90°
MaterialAluminum Alloy
PlatingCadmium
ShieldingShielded
ColorOlive Drab
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40AB90-1814BI
TXR40AB90-1814BI Details Description
Related parts for TXR40AB90-1814BI
CABLE PS2 MOUSE PORT TO DB9 datasheet.pdf
TIE PAN TY REL WR 50LB 7.4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.11M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS DIMM T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 1W datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW SOD123 datasheet.pdf