TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40AZ00-1004AI
TXR40AZ00-1004AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40AZ00-1004AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B BLK
Datasheet Download
TXR40AZ00-1004AI.pdf
Availability of TXR40AZ00-1004AI
QUANTITY
TXR40AZ00-1004AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40AZ00-1004AI
Internal Part NumberEIS-TXR40AZ00-1004AI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Cable Opening-
Diameter - Outside0.827" (21.00mm)
Shell Size - Insert11, B
Thread SizeM15x1
Cable Exit180°
MaterialAluminum Alloy
PlatingZinc Nickel
ShieldingShielded
ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40AZ00-1004AI
TXR40AZ00-1004AI Details Description
Related parts for TXR40AZ00-1004AI
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48V datasheet.pdf
Connector Header 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
OSC XO 51.84MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC PROG CLOCK GEN 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
PAC-S300-SD15 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 484 CLBs, 6500 Gates, 188MHz, 484-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf