TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40SC45-2218AI
TXR40SC45-2218AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40SC45-2218AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H SLVR
Datasheet Download
TXR40SC45-2218AI.pdf
Availability of TXR40SC45-2218AI
QUANTITY
TXR40SC45-2218AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40SC45-2218AI
Internal Part NumberEIS-TXR40SC45-2218AI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Cable Opening-
Diameter - Outside1.575" (40.00mm)
Shell Size - Insert23, H
Thread SizeM34x1
Cable Exit45°
MaterialStainless Steel
PlatingElectroless Nickel
ShieldingShielded
ColorSilver
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40SC45-2218AI
TXR40SC45-2218AI Details Description
Related parts for TXR40SC45-2218AI
CABLE MCX/MCX 24" RG-316DS datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
KIT DEV CYCLONE III LS EP3CLS200 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR LT YLW datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZHV3 PG16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf