TE Connectivity AMP Connectors TXR40SJ45-1004BI
TXR40SJ45-1004BI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40SJ45-1004BI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B M15
Datasheet Download
TXR40SJ45-1004BI.pdf
Availability of TXR40SJ45-1004BI
QUANTITY
TXR40SJ45-1004BI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40SJ45-1004BI
Internal Part NumberEIS-TXR40SJ45-1004BI
Cable Opening-
Diameter - Outside0.827" (21.00mm)
Shell Size - Insert11, B
Thread SizeM15x1
Cable Exit45°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40SJ45-1004BI
Related LinksTXR40SJ4, TXR40SJ45-1004BI Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
TXR40SJ45-1004BI Details Description
Related parts for TXR40SJ45-1004BI
THYRISTOR 270V 150A DO-214AC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A TO263-5 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 12POS R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT datasheet.pdf
IC SLIC 1CH 8KHZ 100V 16SOIC datasheet.pdf