Amphenol Aerospace Operations D38999/26MH53HN
D38999/26MH53HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MH53HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MH53HN.pdf
Availability of D38999/26MH53HN
QUANTITY
D38999/26MH53HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MH53HN
Internal Part NumberEIS-D38999/26MH53HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MH53HN
Related LinksD38999/, D38999/26MH53HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MH53HN Details Description
Related parts for D38999/26MH53HN
DIP CABLE - HDP40S/AE40M/HDP40S datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
BOARD DISCOVERY STM324 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MUX 4:1 14GBPS PROGR 32QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf