TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40SJ45-1006BI
TXR40SJ45-1006BI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40SJ45-1006BI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B M15
Datasheet Download
TXR40SJ45-1006BI.pdf
Availability of TXR40SJ45-1006BI
QUANTITY
TXR40SJ45-1006BI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40SJ45-1006BI
Internal Part NumberEIS-TXR40SJ45-1006BI
Cable Opening-
Diameter - Outside0.827" (21.00mm)
Shell Size - Insert11, B
Thread SizeM15x1
Cable Exit45°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40SJ45-1006BI
TXR40SJ45-1006BI Details Description
Related parts for TXR40SJ45-1006BI
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 10POS datasheet.pdf
IC GATE INVERTER SGL SOT353 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AVL3(FS-T) SNAP ACTION SWITCH datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf