TE Connectivity Raychem Cable Protection TXR41AB90-1206AI
TXR41AB90-1206AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR41AB90-1206AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ12 13 OLIV
Datasheet Download
TXR41AB90-1206AI.pdf
Availability of TXR41AB90-1206AI
QUANTITY
TXR41AB90-1206AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR41AB90-1206AI
Internal Part NumberEIS-TXR41AB90-1206AI
Cable Opening-
Diameter - Outside0.964" (24.50mm)
Shell Size - Insert12, 13
Thread Size11/16-24 UNEF
Cable Exit90°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR41AB90-1206AI
TXR41AB90-1206AI Details Description
Related parts for TXR41AB90-1206AI
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Header 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC 1024X36 FIFO MEMORY 128LQFP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5.5V 4W datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 330 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf