TE Connectivity Raychem Cable Protection TXR54AB00-2804AI
TXR54AB00-2804AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR54AB00-2804AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE
Datasheet Download
TXR54AB00-2804AI.pdf
Availability of TXR54AB00-2804AI
QUANTITY
TXR54AB00-2804AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR54AB00-2804AI
Internal Part NumberEIS-TXR54AB00-2804AI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Cable Opening-
Diameter - Outside1.969" (50.00mm)
Shell Size - Insert28
Thread Size1 3/4-18 UNS
Cable Exit180°
MaterialAluminum Alloy
PlatingCadmium
ShieldingShielded
ColorOlive Drab
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR54AB00-2804AI
TXR54AB00-2804AI Details Description
Related parts for TXR54AB00-2804AI
IC REG LDO 3V/2.5V 0.15A 10MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS SKT datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
LSF-SMT 7.50/06/135 3.5 BK datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL datasheet.pdf