Laird Technologies - Signal Integrity Products TYS3010150M-10
TYS3010150M-10 picture photo
Mfg. Part Number
TYS3010150M-10
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 470MA 610 MOHM
Datasheet Download
TYS3010150M-10.pdf
Availability of TYS3010150M-10
QUANTITY
TYS3010150M-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TYS3010150M-10
Internal Part NumberEIS-TYS3010150M-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTYS Power Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesTYS3010
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating470mA
Current - Saturation420mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)610 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TYS3010150M-10
TYS3010150M-10 Details Description
Related parts for TYS3010150M-10
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR P-P 4.1V 6-TDFN datasheet.pdf
FIXED IND 6.5NH 600MA 110 MOHM datasheet.pdf
DIGITAL INPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 4A 125V datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CAP FILM 910PF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
VARISTOR 250A 60V 1210 datasheet.pdf