Laird Technologies - Signal Integrity Products TYS3010150M-10
TYS3010150M-10 picture photo
Mfg. Part Number
TYS3010150M-10
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 470MA 610 MOHM
Datasheet Download
TYS3010150M-10.pdf
Availability of TYS3010150M-10
QUANTITY
TYS3010150M-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TYS3010150M-10
Internal Part NumberEIS-TYS3010150M-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTYS Power Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesTYS3010
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating470mA
Current - Saturation420mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)610 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TYS3010150M-10
TYS3010150M-10 Details Description
Related parts for TYS3010150M-10
CONN L/FORK INSUL 16-14 AWG #10 datasheet.pdf
CLAMP TIE 50LB NAT 15.6" datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 35POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP W/ADC 24-QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT .163 TIN datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 4R0W 24POS SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CBL 3POS M12 PLG-VALVE PLUG 1.5M datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
SCR 0.25A GATE SCR datasheet.pdf