Laird Technologies - Signal Integrity Products TYS30122R2N-10
TYS30122R2N-10 picture photo
Mfg. Part Number
TYS30122R2N-10
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 1.55A 75 MOHM
Datasheet Download
TYS30122R2N-10.pdf
Availability of TYS30122R2N-10
QUANTITY
TYS30122R2N-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TYS30122R2N-10
Internal Part NumberEIS-TYS30122R2N-10
Material - Core-
Inductance2.2µH
Tolerance±30%
Current Rating1.55A
Current - Saturation1.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)75 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant84MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.048" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TYS30122R2N-10
TYS30122R2N-10 Details Description
Related parts for TYS30122R2N-10
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 8SOIJ datasheet.pdf
IC DAC 10BIT DUAL 40MHZ 24-QSOP datasheet.pdf
IC VERSACLOCK SYNTHESIZER 8-SOIC datasheet.pdf
ANTENNA 2.4GHZ 24DB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG WHITE 500' datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 80MHZ 8SOP datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL 2W datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf