Laird Technologies - Signal Integrity Products TYS60281R5N-10
TYS60281R5N-10 picture photo
Mfg. Part Number
TYS60281R5N-10
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 4.58A 13 MOHM
Datasheet Download
TYS60281R5N-10.pdf
Availability of TYS60281R5N-10
QUANTITY
TYS60281R5N-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TYS60281R5N-10
Internal Part NumberEIS-TYS60281R5N-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, TYS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance1.5µH
Tolerance±30%
Current Rating4.58A
Current - Saturation6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)13 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant65MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TYS60281R5N-10
TYS60281R5N-10 Details Description
Related parts for TYS60281R5N-10
CARDEDGE 100POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CARD EDGE 100PS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR PHOTOLOGIC HERMETIC TO-18 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 4A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
PILOT LIGHT RECT GRN 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
508 TB PLU PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf