Murata Electronics North America TZB4Z250BA10R00
TZB4Z250BA10R00 picture photo
Mfg. Part Number
TZB4Z250BA10R00
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIMMER 4-25PF 50V SMD
Datasheet Download
TZB4Z250BA10R00.pdf
Availability of TZB4Z250BA10R00
QUANTITY
TZB4Z250BA10R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TZB4Z250BA10R00
Internal Part NumberEIS-TZB4Z250BA10R00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
SeriesTZB4
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance Range4 ~ 25pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated50V
Size / DimensionRectangular - 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.126" (3.20mm)
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TZB4Z250BA10R00
Related LinksTZB4Z25, TZB4Z250BA10R00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TZB4Z250BA10R00 Details Description
Related parts for TZB4Z250BA10R00
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 9POS .76M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 698 OHM 0.3W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 40POS datasheet.pdf
DCON,25P,BF datasheet.pdf
MKP 2.2UF 5% 1600VDC DRAWING T7 datasheet.pdf
6800UF 6.3V 19.05X28.58 85C AXI datasheet.pdf
680UF 10V 12,9X32,0MM 125C 20000 datasheet.pdf