Murata Electronics North America TZC03P300A117T00
TZC03P300A117T00 picture photo
Mfg. Part Number
TZC03P300A117T00
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
TZC03P300A117T00.pdf
Availability of TZC03P300A117T00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TZC03P300A117T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TZC03P300A117T00
Internal Part NumberEIS-TZC03P300A117T00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship TZC03P300A117T00 today.
SeriesTZC03P300
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeCHIPTRIMMERCAP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-TZC03P300A117T00
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksTZC03P30, TZC03P300A117T00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TZC03P300A117T00 Details Description
Related parts for TZC03P300A117T00
IC INVERTER SGL ULP 6-MICROPAK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V AXIAL datasheet.pdf
DIGITAL INPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC USB SW HISIDE SGL 1A SOT25 datasheet.pdf