Murata Electronics North America TZC03R100A310R00
TZC03R100A310R00 picture photo
Mfg. Part Number
TZC03R100A310R00
Datasheet Download
TZC03R100A310R00.pdf
Availability of TZC03R100A310R00
QUANTITY
TZC03R100A310R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TZC03R100A310R00
Internal Part NumberEIS-TZC03R100A310R00
Delivery TimeIn stock, ship TZC03R100A310R00 today.
SeriesTZC03R100
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-TZC03R100A310R00
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksTZC03R10, TZC03R100A310R00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TZC03R100A310R00 Details Description
Related parts for TZC03R100A310R00
RES SMD 360 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6K OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
LED COB CXA1520 5000K WHITE SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 100MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf