Murata Electronics North America TZV02R030A100T00
TZV02R030A100T00 picture photo
Mfg. Part Number
TZV02R030A100T00
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
TZV02R030A100T00.pdf
Availability of TZV02R030A100T00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TZV02R030A100T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TZV02R030A100T00
Internal Part NumberEIS-TZV02R030A100T00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship TZV02R030A100T00 today.
SeriesTZV02R030
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-TZV02R030A100T00
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksTZV02R03, TZV02R030A100T00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TZV02R030A100T00 Details Description
Related parts for TZV02R030A100T00
CONN HEADER R/A 18POS .100 30AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 20AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
IC MCU ARM7 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M5 datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.8A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 500 OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf