Hirose Electric Co Ltd U.FL-2LP-068N2-A-(400)
U.FL-2LP-068N2-A-(400) picture photo
Mfg. Part Number
U.FL-2LP-068N2-A-(400)
Brief Description
CABLE ASSEM UFL-UFL 200MM 1.13
Datasheet Download
U.FL-2LP-068N2-A-(400).pdf
Availability of U.FL-2LP-068N2-A-(400)
QUANTITY
U.FL-2LP-068N2-A-(400) Order Process
Ship out your order
Specifications of U.FL-2LP-068N2-A-(400)
Internal Part NumberEIS-U.FL-2LP-068N2-A-(400)
2nd ConnectorU.FL
Length15.75" (400mm)
Cable Type1.13mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)U.FL-2LP-068N2-A-(400)
Related LinksU.FL-2LP-06, U.FL-2LP-068N2-A-(400) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
U.FL-2LP-068N2-A-(400) Details Description
Related parts for U.FL-2LP-068N2-A-(400)
RES 4 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
14+14 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 2W SMBG datasheet.pdf
LENS SQUARE 1 POS 13.9 + 13.9MM datasheet.pdf