Amphenol Commercial Products U77-F1619-2001
U77-F1619-2001 picture photo
Mfg. Part Number
U77-F1619-2001
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN SFP+ CAGE PCB R/A
Datasheet Download
U77-F1619-2001.pdf
Availability of U77-F1619-2001
QUANTITY
U77-F1619-2001 Order Process
Ship out your order
Specifications of U77-F1619-2001
Internal Part NumberEIS-U77-F1619-2001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh Speed I/O Connectors
Communication Solutions
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
SeriesU77
PackagingTray
Connector StyleCage
Connector TypeSFP+
Number of Positions-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationPress-Fit
Features-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)U77-F1619-2001
Related LinksU77-F16, U77-F1619-2001 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
U77-F1619-2001 Details Description
Related parts for U77-F1619-2001
CAP ALUM 1800UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
JOYSTICK SERIES III 2 BUTTONS datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 25UH 500MA SMD datasheet.pdf
RES 0.3 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf