Amphenol Commercial Products U92-A210-1001-30
U92-A210-1001-30 picture photo
Mfg. Part Number
U92-A210-1001-30
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN MINI SAS RCPT W/CAGE 1X2
Datasheet Download
U92-A210-1001-30.pdf
Availability of U92-A210-1001-30
QUANTITY
U92-A210-1001-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of U92-A210-1001-30
Internal Part NumberEIS-U92-A210-1001-30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh Speed I/O Connectors
Communication Solutions
Standard Package480
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
SeriesU92
PackagingTray
Connector StyleReceptacle with Cage, Ganged (1x2)
Connector TypeSAS, Mini
Number of Positions72 (36 x 2)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationPress-Fit
FeaturesEMI Shielded
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)U92-A210-1001-30
Related LinksU92-A210, U92-A210-1001-30 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
U92-A210-1001-30 Details Description
Related parts for U92-A210-1001-30
IC REG BUCK 5V 3A TO263-5 datasheet.pdf
IGBT 600V 96A 330W TO247AC datasheet.pdf
IC DIFF COMPARATOR STROBE 8SOIC datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 6 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
COMBO 5W5 M PCB R/A 75O ZINC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-75VIN +/-12VOU datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
1000UF 63V 16X25 datasheet.pdf