Riedon UAL25-200RF8
UAL25-200RF8 picture photo
Mfg. Part Number
UAL25-200RF8
Brief Description
RES CHAS MNT 200 OHM 1% 25W
Datasheet Download
UAL25-200RF8.pdf
Availability of UAL25-200RF8
QUANTITY
UAL25-200RF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of UAL25-200RF8
Internal Part NumberEIS-UAL25-200RF8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting and Resistors
Featured ProductAluminum-Housed Power Wirewound Resistors
High-Pulse Wirewound Resistors
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)25W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.063" L x 1.079" W (27.00mm x 27.40mm)
Height0.575" (14.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UAL25-200RF8
Related LinksUAL25-, UAL25-200RF8 Datasheet, Riedon Distributor
UAL25-200RF8 Details Description
Related parts for UAL25-200RF8
CONN HEADER .100 SNGL STR 35POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG GRAY 5000' datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 52POS DUAL PCB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 600MA 6W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-3.63V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf