Riedon UAL25-330RF8
UAL25-330RF8 picture photo
Mfg. Part Number
UAL25-330RF8
Brief Description
RES CHAS MNT 330 OHM 1% 25W
Datasheet Download
UAL25-330RF8.pdf
Availability of UAL25-330RF8
QUANTITY
UAL25-330RF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of UAL25-330RF8
Internal Part NumberEIS-UAL25-330RF8
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)25W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.063" L x 1.079" W (27.00mm x 27.40mm)
Height0.575" (14.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UAL25-330RF8
Related LinksUAL25-, UAL25-330RF8 Datasheet, Riedon Distributor
UAL25-330RF8 Details Description
Related parts for UAL25-330RF8
RES ARRAY 2 RES 1.5K OHM 0302 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf