Riedon UAL25-50RF8
UAL25-50RF8 picture photo
Mfg. Part Number
UAL25-50RF8
Brief Description
RES CHAS MNT 50 OHM 1% 25W
Datasheet Download
UAL25-50RF8.pdf
Availability of UAL25-50RF8
QUANTITY
UAL25-50RF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of UAL25-50RF8
Internal Part NumberEIS-UAL25-50RF8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting and Resistors
Featured ProductAluminum-Housed Power Wirewound Resistors
High-Pulse Wirewound Resistors
PackagingBulk
Resistance (Ohms)50
Tolerance±1%
Power (Watts)25W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.063" L x 1.079" W (27.00mm x 27.40mm)
Height0.575" (14.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UAL25-50RF8
Related LinksUAL25, UAL25-50RF8 Datasheet, Riedon Distributor
UAL25-50RF8 Details Description
Related parts for UAL25-50RF8
CONN FAKRA PLUG R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 500 OHM 5% 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 15.8 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
SOCKET 4PAD 2.5X2.0 CRYSTAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf