Murata Electronics North America UCQ-2.5/30-D48N-C
UCQ-2.5/30-D48N-C picture photo
Mfg. Part Number
UCQ-2.5/30-D48N-C
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Low-Profile, Quarter Brick, 8.3-40 Amp Isolated DC/DC Converters
Datasheet Download
UCQ-2.5/30-D48N-C.pdf
Availability of UCQ-2.5/30-D48N-C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UCQ-2.5/30-D48N-C Order Process
Ship out your order
Specifications of UCQ-2.5/30-D48N-C
Internal Part NumberEIS-UCQ-2.5/30-D48N-C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship UCQ-2.5/30-D48N-C today.
SeriesUCQ-2.5/30
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-UCQ-2.5/30-D48N-C
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksUCQ-2.5/, UCQ-2.5/30-D48N-C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
UCQ-2.5/30-D48N-C Details Description
Related parts for UCQ-2.5/30-D48N-C
BATTERY EXTERNAL PACK 48V BLUE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 11 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE SO6L datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 20TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 51 F 120" RBW FLOAT datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf