Diodes Incorporated UDZ3V9B-7
UDZ3V9B-7 picture photo
Mfg. Part Number
UDZ3V9B-7
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323
Datasheet Download
UDZ3V9B-7.pdf
Availability of UDZ3V9B-7
QUANTITY
UDZ3V9B-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of UDZ3V9B-7
Internal Part NumberEIS-UDZ3V9B-7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±3%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UDZ3V9B-7
Related LinksUDZ3, UDZ3V9B-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
UDZ3V9B-7 Details Description
Related parts for UDZ3V9B-7
CABLE ASSY PWR-PWR 5 WIRE 36" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CAP ROCKER RECT BLK/RED LENS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
PLUG ASSY., 25 POS., S.T., CUTOU datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf