Amphenol Commercial Products UE76-A20-2000T
UE76-A20-2000T picture photo
Mfg. Part Number
UE76-A20-2000T
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN RECPT SFP+ 20POS R/A SMT
Datasheet Download
UE76-A20-2000T.pdf
Availability of UE76-A20-2000T
QUANTITY
UE76-A20-2000T Order Process
Ship out your order
Specifications of UE76-A20-2000T
Internal Part NumberEIS-UE76-A20-2000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh Speed I/O Connectors
Communication Solutions
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
SeriesUE76
PackagingTape & Reel (TR)
Connector StyleReceptacle
Connector TypeSFP+
Number of Positions20
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UE76-A20-2000T
Related LinksUE76-A2, UE76-A20-2000T Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
UE76-A20-2000T Details Description
Related parts for UE76-A20-2000T
DIODE ZENER 9.1V 400MW SOD323 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.38V SC70-3 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT DUAL ULP 8-UMAX datasheet.pdf
CONN LGH 1 1L DUST CAP datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.050" datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
IC MONOLITHIC SENSOR POS 8SOIC datasheet.pdf
05 FFCFPC ZIF E02 HSGASSY8CKTEMB datasheet.pdf
CAP FILM 0.00091UF 5% 1000VDC AX datasheet.pdf